پمپ اسید

شرح کالا: 

#محصولات_پمپ اسید_سرو صنعت_۰۲۱۳۳۹۲۹۸۴۸_ ۰۲۱۳۳۹۲۹۲۶۲_۰۹۱۲۴۴۸۴۷۴۰

 

انواع پمپ اسید و تفاوت آنها:
پمپ مگنتی
پمپ مگنتی، به کمک مجموعه مگنتها و ایجاد دوران مغناطیسی و انتقال آن به پروانه‌ها کار میکند؛ در این مدل پمپها بدلیل یکپارچه بودن بخش اُ-رینگ و بخش مرطوب پمپ (بخش در ارتباط با سیال)، امکان نشتی در آن صفر بوده و ۱۰۰% عایق میباشد. همچنین در پمپ مگنتی، مگنتها و یاتاقانها از جنس فلزات سنگین، مانند کاربید سیلیکو، کبالت ساماریوم و یا انکونل میباشند که دربرابر خوردگی بسیار مقاومند. در حال حاضر تکنولوژی پمپ مگنتی، نسبت به مدلهای شفت دار بدلیل برتری آنها در عایقبندی، طرفدار بیشتری دارد.

پمپ شفت دار دوجداره
پمپ دوجداره با اینکه بین سایر مدلها ارزانتر بوده و بدلیل قیمت مناسب، مشتریهای بیشتری را بسمت خود میکشاند، اما با توجه به ماهیت سیالات اسیدی و آسیب رسانی ذاتی آنها، این پمپها، حتی با عایقبندیهای پیشرفته کنونی، عموما بطور ناگهانی خراب میشود و سیال را وارد محفظه داخلی پمپ میکند، که اگر بلافاصله تعمیر نشود و پمپ بصورت فاجعه باری خراب شود و اسید را وارد محیط اطراف کند، محیط کار دیگر امن نخواهد بود و نیاز به اقدامات جدی دارد.
نکته: اصولا، قیمت پمپ مگنتی همیشه بیشتر از پمپ شفت دار است، اما این در حالی است که خریداران با تهیه پمپ مگنتی دیگر ملزم به پرداخت هزینه‌های اضافی برای مراقبت و نگهداری از سیستم پمپاژ (مانند سرویس کردن، تمیز کردن و حوادث غیرقابل پیشبینی) نیستند، و در نهایت پمپ‌های مگنتی در بلند مدت معقول‌تر و به صرفه‌تر میباشند.

پمپهای AODD
معمولا برای پمپاژ سیالات اسیدی از پمپهای دیافراگمی از نوع هوا-کار (AODD) استفاده میکنند. این پمپها از نظر مواد سازنده چه در بخش بدنه و چه بخش داخلی (در تماس با سیال) بسیار انعطافپذیر بوده و خرابی و نشتی آن میتواند از پارگی دیافراگم باشد که میتوان آن را به راحتی با قطعه جدید تعویض کرد.

دوزینگ پمپ
در جاهایی که نیاز به دوزینگ باشد، پمپهای پرستالیتیک میتوانند یک جریان قابل اعتماد و دقیق را محیا کنند.این پمپها با داشتن رنج وسیع ورودی و جنس فلنچ از موادی مانند EPDM و PVDF، میتوانند برای یک نوع خاص سیال اختصاصی شوند و همواره یک پمپاژ یکپارچه را داشته باشند. تنها نکته‌ای که در رابطه با پمپ‌های دوزینگ باید مورد توجه قرار دهید، احتمال پارگی شیلنگ ورودی است که در این حالت ممکن است سیال با روغن روان کننده ترکیب شود که در این حالت مهم است که از روانکننده‌ای استفاده کنید که با سیال همسازی داشته باشد.

پمپ مخصوص اسید با دمای بالا:
معمولا، برای سیالات اسیدی از مواد غیرفلزی مانند PP، PE، PTFE، EPDM و FPM استفاده میکنند، اما محدودیت آنها در دماهای بالا و غلظتهای زیاد است.
فعالیت اسید با بالا رفتن دما افزایش مییابد، در نتیجه باید اطلاعات دقیقی از غلظت اسید و شرایط کاربری در دست داشت، زیرا در کاربریهایی که دما و غلظت اسید زیاد است، باید از آلیاژهای سنگین مانند تیتانیوم، دوبلکس و هاستلوی که برای مقاومت شیمیایی و تحمل افزایش دما فرموله شده‌اند استفاده کرد.
در جاهایی که هم غظت اسید و هم دمای آن بسیار زیاد است (بالای ۲۰۰oc)، مواد خاصی همچون آلیاژ چُدن/سیلیس را میتوان مورد استفاده قرار داد.

پمپ اسید باید از مواد سازگار ساخته شده باشد. و انتخاب این مواد کاملا به غلظت اسید و دمای سیال بستگی دارد. مثلا در تولیدات باتری که اسید رقیق است، استینلس استیل میتواند به سرعت دچار خوردگی شود.

لطفا پیش از اقدام به هرگونه خرید و یا انعقاد قرارداد با مشاورین ما تبادل نظرنموده و ضمن اطلاع از توانمندی های ما از قیمت های رقابتی ما نیز مطلع شوید.

Share this

تلفکس :

۰۲۱۳۳۹۲۹۷۰۱

۰۲۱۳۳۹۲۹۷۰۲

۰۲۱۳۳۹۲۹۲۶۲

۰۲۱۳۳۹۲۹۸۴۸

 

تلفن همراه

  ۹۱۲۴۴۸۴۷۴۰ ۰۰۹۸

پست الکترونیک

 info@servosanat.ir

دفتر مرکزی:

تهران، خیابان سعدی جنوبی، نرسیده به کوچه علی پور پلاک ۲۷۲

 

مدیریت:

آقای امیرعلی بیگدلی